بازرسی ادواری ديگ و بويلر

خدمات بازرسی دیگ بخار – انجام كلیه بازرسی های دوره ای و بازرسی تعمیرات دیگ و بویلر، با مجوز اداره استاندارد و اداره كار

خدمات بازرسی دیگ بخار

مشهد بویلر در راستای ارائه خدمات گسترده تر در زمینه بویلرها ، با همكاری متخصین و مهندسین با تجربه و كارآزموده ، كه سالیان متمادی در زمینه بازرسی های حین ساخت و بازرسی های ادواری بویلر و دیگ های بخار فعالیت دارند آماده ارائه خدمات بازرسی قانونی به شما می باشد.

 

بویلرها به عنوان یك گروه خاص از مخازن تحت فشار از اهمیت ایمنی منحصر به فردی در سرتاسر دنیا برخوردار می باشند چراكه هر ساله شاهد انفجار و یا آتش سوزی های متعددی از آنها در سرتاسر دنیا می باشیم و هرچند خوشبختانه با توسعه تكنولوژی های كنترل و دقیق تر شدن تجهیزات ایمنی از یك طرف و از طرف دیگر نیز گسترش استفاده از استاندارد های فنی در ساخت ،درصد این خطر را كاهش داده است ولیكن پیش بینی خطرات احتمالی در در بهره برداری و استفاده از بویلرها و دیگ های بخار از اهمیت زیادی برخورداراست.

بازرسی های ادواری

این بویلر ها و دیگ های بخار مطابق قوانین و دستورالعمل های موجود در اداره كار و موسسه استاندارد ایران ، پس از بهره برداری ، در بازه زمانی مشخص باید مورد بازرسی های ادواری فنی لازم قرار بگیرند و پس از طی مراحل تست گواهی، از تاییده قانونی لازم برخوردارگردند.

از طرف دیگر برای انجام بازرسی از بویلر بخار و بویلرهای دیگر ، مهندسین بازرس علاوه بر داشتن دانش فنی و اطلاعات لازم از ساختمان، نحوه عملكرد و الزامات فنی و قانونی این بویلرها ، بایستی دارای مجوزهای لازم از موسسه استاندارد و اداره بازرسی وزارت كار نیز باشند.

پس بركسی پوشیده نیست كه انجام مراحل بازرسی بویلر بسیار تخصصی بوده و انجام آن توسط افراد بدون تخصص و مجوز،سبب تایید غیر اصولی كاركرد دیگ در شرایط غیر استاندارد و كار غیر ایمن می گردد و در نهایت این امر باعث افزایش احتمال انفجار و آتش سوزی و یا در حالت های دست پایین فقط باعث كاهش راندمان و عمر مفید دیگ و بویلر خواهد شد.

بنابراین هر چه بازرسی های فنی بویلرها و دیگ ها تخصصی تر انجام شوند، این فقط به نفع كارفرما و مدیر كارخانه خواهد بود هر چند مجبور شوند در راستای تامین الزامات فنی لازم كمی بیشتر هزینه نماید.

خدمات بازرسی دیگ بخار

خدمات بازرسی دیگ بخار ارائه شده توسط شرکت مشهد بویلر به شرح زیر می باشد:

مهندسین بازرس پس از بازدید از محل دیگ و بویلر ، اقدام به بازرسی كامل از دیگ نموده و پس از بررسی وضعیت رسوبات ، خوردگی و استحكام مكانیكی بویلر، یك سری تست های غیر مخرب و همچنین تست هیدرولیكی بر روی دیگ انجام داده و در صورت تایید توانایی كاركرد بویلر و تجهیزات كنترلی آن در فشار كار مورد نظر، اقدام به ارائه تاییده كتبی با مجوز قانونی می نمایند.

بازرسی دیگ

 

الزامات و شرایط انجام بازرسی های ادواری بر روی بویلر و دیگ ها(در حال تكمیل..)

جهت كسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۵۱۳۸۴۷۲۵۳۶