كف كردن دیگ بخار – بهينه سازي آب دیگ بخار-۳

كف كردن دیگ بخار

كف كردن دیگ بخار

كف كردن دیگ بخار ناشی از ناخالصی های موجود در آب دیگ و بویلر بخار، عبارت از تشكیل حباب هایی در سطح بالای آب است كه به آسانی نمی تركند و در نتیجه باعث تجمع حباب ها و حمل آنها توسط بخار می شود كه ضمن آن ذرات آب و املاح نیز همراه آنها خارج می گردد.

شكل ۳-۶ وقوع  پدیده كف كردن دیگ بخار را در نوع لوله -آتشی ؛در حال كشیده شدن حباب ها به داخل لوله خروجی بخار نشان می دهد. آب خالص كف نمی كند و بنابراین حباب های بخاری كه از آب بهینه شده كامل، خارج می شوند، به مجرد رسیدن به سطح آب می تركند.

كف كردن دیگ بخار ،ناشی از وجود عوامل زیر در آب دیگ بخار است:

۱-بالا بودن املاح معلق در دیگ بخار

۲- بالا بودن قلیائیات در دیگ بخار

۳-بالا بودن كل املاح محلول در دیگ بخار

۴-آلودگی توسط پاك كننده ها، و روغن و سایر مواد ارگانیكی در دیگ بخار

جلوگیری از كف كردن دیگ بخار ، با اضافه كردن مواد ضد كف صورت می گیرد، ولی جلوگیری از شرایط ایجاد كننده كف در دیگ بخار از طریق بهینه سازی كامل آب نتایج موثرتری را می دهد ،علاوه بر اینكه مواد ضد كف نیز نتیجه بخش نیستند.

روغن ها، علاوه بر ایجاد كف باعث نشستن بر جداره های سطوح حرارتی سمت آب دیگ بخار، و در نتیجه عایق كردن این سطوح در مقابل آثار خنك كنندگی آب دیگ بخار می شوند كه در نهایت منجر به گداختگی و از كار افتادن دیگ بخار می گردند. بنابراین از ورود روغن به دیگ باید اكیدا خودداری كرد.

۳-۳ زیر آب زدن دیگ ها

با جوشش آب و ایجاد بخار، تمامی املاح محلول آب، در دیگ باقی می مانند. چنانچه همراه با آب تغذیه املاح بیشتری به دیگ بخار وارد شود، این املاح تغلیظ شده و ممكن است به حدی برسند كه حلالیت آنها درآب كاهش یافته و به صورت رسوب از آب جدا شوند.

در این حالت، رسوب ها در حفره های سراسر دیگ پخش می شوند و بیشتری به وارد شود. این املاح تغلیظ شده و ممكن است به حدی برسند كه حلالیت آن ها در آب كاهش یافته و به صورت رسوب از آب جداشوند. در ین حالت، رسوب ها در حفره های سراسر دیگ بخار پخش می شوند و ایمنی و چرخش آب دیگ بخار را مختل می سازند.

برای جلوگیری از وقوع چنین حالتی، باید املاح موجود درآب محدود شوند(بخش۲-۱). این عمل كه با خارج سازی قسمتی از آب تغلیظ شده دیگ بخار، كنترل می گردد به نام زیر آب زدن نامیده می شود كه به صورت دستی یا خودكار توسط شیر تخلیه، در نقطه ای كه بالاترین غلظت املاح رادارد، صورت می گیرد.

آب تخلیه شده، به مخزن تخلیه یا حوضچه ای كه درآن تبخیر صورت می گیرد، وارد می شود و به این صورت فشار آب دیگ بخار ،به طور ایمن به فشار جو تقلیل می یابد .

تراوش املاح فرار در دیگ بخار نظیر سیلیس، توسط اجزاء جداكننده بخار تقلیل پیدا نمی كند، ولی مقدار حمل شده توسط بخار ارتباط زیادی باغلظت آب دیگ بخار دارد و بنابراین زیر آب زدن مقدار املاح فرار را نیز كنترل می نماید.

مزایای زیرآب زدن پیوسته

زیر آب زدن می تواند به صورت ناپیوسته یا پیوسته و یا تركیبی از هر دو باشد و بستگی به مقدار آب خارج شده و جایگزین آب با آب تغذیه دارد. تا حد امكان باید از زیر آب پیوسته استفاده كرد كه دارای مزایای زیر است :

  1. مقدار زیر آب و بنابراین مقدار آب جایگزین، به جای جریان های شدید كوتاه مدت،دارای جریان یكنواختی است.
  2.  مقدار كل املاح محلول (TDS (در بار ثابت دیگ، مقدار ثابتی است و بنابراین درجه خلوص بخار نیز یكنواخت است.
  3. با تنظیم میزان تخلیه در یك وضعیت ثابت،نیازی به دخالت های بعدی نیست.

مطالب مرتبط :

بهینه سازی آب دیگ بخار -۱

روشهای گزارش غلظت ناخالصیها- بهينه سازي آب دیگ بخار-۲

كف كردن دیگ بخار – بهينه سازي آب دیگ بخار-۳

نحوه محاسبه زیرآب ناپیوسته و مقایسه انواع زیرآب – بهینه سازی آب دیگ بخار -۴

ناخالصی های رسوب زا در دیگ بخار – بهینه سازی آب دیگ بخار – ۶

فرایند بهینه سازی آب دیگ بخار – بهينه سازي آب دیگ بخار-۷

نرم كنندگی و بهینه سازی آب دیگ بخار – ۸

هواگیری فیزیكی آب دیگ بخار – بهینه سازی آب دیگ بخار-۹

آزمایش آب تغذیه و آب دیگ بخار – بهینه سازی آب دیگ بخار-۱۰

منبع مطالب :كتاب تكنولوژی دیگهای بخار صنعتی تالیف David Gunn & Robert Horten و با ترجمه مهندس رفیعی پور

! کپی ممنوع * استفاده از مطالب اين سايت فقط با ذكر نام منبع بلامانع مي باشد * کپی ممنوع !

انواع ديگ هاي(بويلرهاي) بخار مشهد بويلر انواع ديگهاي(بويلرهاي)روغن داغ مشهد بويلر انواع ديگ هاي(بويلرهاي) آبگرم(آبداغ)-ديگ فولادي مشهد بويلر بخارشوي-كارواش-تجهيزات موتورخانه-روغن حرارتي-هيتر هواي گرم فيلترشني-مبدل حرارتي-سختي گير-موگير و صافي-منبع كوئل دار مقاللات تخصصي بويلر(ديگ بخار)-نرم افزارهاي تخصصي-استانداردهاي فني