حادثه انفجار دیگ بخار در بنگلادش با ۱۵ کشته ده ها مجروح

حادثه انفجار دیگ بخار

متاسفانه بی توجهی به کیفیت دیگ بخار و عدم آشنایی اپراتورها و استفاده از تجهیزات کنترلی نامناسب همه از عوامل خطرآفرین و ایجاد انفجار در دیگ ها می شود

به این خبر و تصاویر مربوطه که در شهریور سال ۱۳۹۵ منتشر شدند توجه نمایید …

به گزارش سایت خبری فرادید

به گفته مقامات محلی بنگلادش این انفجار ساعت شش بامداد و در زمانی که یکصد کارگر دراین کارخانه مشغول به کار بودند، بوقوع پیوست.

در ادامه گزارش اعلام شد ، ۱۵ نفر در این انفجار جان خود را از دست دادند و حدود ۷۰ نفر دچار سوختگی شدید شدند که حال تعدادی از آن ها وخیم است. تعدادی از مصدومان به علت جراحت شدید به داکا منتقل شدند.

یک مقام محلی گفت حادثه انفجار دیگ بخار باعث وارد شدن خساراتی به ساختمان های اطراف شده است. این کارخانه پاکت های پلاستیکی برای بسته بندی مواد خوراکی مانند چیپس و کالاهای کوچک خانگی تولید می کرد.

حوادث آتش سوزی و انفجار در صنعت ۲۷ میلیارد دلاری پوشاک بنگلادش امری شایع است. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۲ دستکم ۱۱۱ کارگر در آتش سوزی کارخانه تولید پوشاک در منطقه صنعتی ‘اشولیا’ واقع در نزدیکی داکا کشته شدند.

انفجار دیگ بخار

انفجار دیگ بخار

انفجار دیگ بخار

انفجار دیگ بخار

انفجار دیگ بخار

انفجار دیگ بخار

انفجار دیگ بخار

متاسفانه خصوصا در تصویر آخر ما شاهد صحنه بسیار دلخراش می باشیم تصویر یک انسان با بدن سوخته!

قابل توجه برخی از خریداران دیگ بخار !!

دیگ بخار در عین حال که ساخت و طراحی آن به ظاهر بسیار ساده است و هر استادکار جوشکاری که با مراحل تولید آن آشناست امکان تولید دارد ولیکن همین دستگاه ساده از نظر خیلی از مهندسان با تجربه مملو از نکات فنی بسیار ریز و دقیق است.

لذا جهت اطمینان خاطر توصیه می شود حتما یک دیگ بخار استاندارد را از تولید کنندگان معتبر که دانش فنی لازم را دارند تهیه نمایید.

دوستانی که فقط کپی میکنند !

هرچه میتوانید این مطلب را انتشار دهید

شاید برای عده ای مفید باشد.