انفجار دیگ بخار چینی در زرند

انفجار دیگ بخار چینی در کارخانه پانل سازي زرند که روز دوشنبه روي داد علاوه بر تخريب بخشي از کارخانه و تجهيزات که خسارتي ۵ ميليارد ريالي به جاي گذاشت موجب زخمي شدن دو کارگر شد. به گزارش مهر، حادثه زماني روي داد که کارگران قصد داشتند ديگ بخار را براي آغاز به کار شيفت جديد کارخانه روشن کنند. افزايش فشار ديگ موجب شد ديگ منفجر شود و قسمتي از آن به سمت ديوار پرتاب شود برخورد اين قسمت از ديگ به ديوار کارخانه موجب ريزش شيشه از سقف اين قسمت از مجتمع صنعتي شد.

متاسفانه کارگران در هنگام حادثه در همين قسمت از سالن حضور داشتند که ريزش شيشه‌ها موجب زخمي شدن دو کارگر شد که بعد از مداواي صورت گرفته حال اين دو کارگر خوب گزارش شده است. اما اين انفجار خساراتي به تجهيزات و ساختمان کارخانه وارد کرده است گفته مي‌شود ديگ بخار کارخانه پانل زرند زير نظر متخصصان چيني ساخته شده است.

ديگ بخار توسط متخصص چيني ساخته شده بود

محمود عباس زاده، مدير‌عامل کارخانه پانل زرند در گفت‌ و گو با مهر در خصوص اين حادثه اظهار داشت: هر روز صبح کارگران يک ساعت زودتر از آغاز خط توليد اقدام به روشن کردن ديگ بخار مي‌کنند روز گذشته نيز همين روال عادي طي شد. وي تصريح کرد: طبق استاندارد تعريف شده بايد فشار ديگ به عدد هفت تا هشت برسد تا کار توليد آغاز شود اما در زمان حادثه عدد فشار بخار به درجه شش رسيده بود. عباس زاده افزود: ناگهان دیگ بخار چینی دچار انفجار شد و درب ديگ به قسمتي از ديواره برخورد کرد که موجب ريزش شيشه روي کارگران شد و دو نفر زخمي‌ شدند که بلافاصله مداوا شدند و در اين خصوص مشکلي وجود ندارد.

مدير‌ عامل کارخانه پانل زرند ادامه داد: اين ديگ در تهران و زير نظر يک متخصص چيني و طي هشت روز ساخته شده بود. فرماندار زرند نيز در اين خصوص به مهر گفت: اين حادثه روز دوشنبه در شهرک صنعتي زرند روي داد و موجب جراحت دو کارگر شد.

رضا کرمي گفت: حادثه ديدگان بلافاصله به بيمارستان زرند منتقل و درمان شده‌اند و مسئله‌اي خاصي در اين خصوص وجود ندارد.

۵ ميليارد ريال و دو زخمي خسارت حادثه

وي گفت: پس از حادثه و اعلام نياز کمک بلافاصله ماموران گروه‌هاي امدادي و آتش‌نشاني در محل حادثه حضور يافتند و اوضاع را تحت کنترل گرفتند. کرمي از بروز خسارت ۵۰۰ ميليون توماني به کارخانه خبر داد. اين انفجار موجب تعطيل شدن موقت خط توليد کارخانه شده است.

منبع : سایت مردم سالاری