انفجار دیگ بخار غیر استاندارد خشکشویی در پارس آباد

انفجار دیگ بخار غیر استاندارد خشکشویی در پارس آباد منجر به خسارات جبران ناپذیر شد.

انفجار دیگ بخار غیر استاندارد خشکشویی در پارس آباد

انفجار دیگ بخار غیر استاندارد

تصویر آرشیوی است

متاسفانه به دلیل خرید دیگ های بخار غیر استاندارد توسط خشکشویی ها و کارواش های بخار و عدم توجه به اینکه این محصول باید دارای حداقل های فنی لازم یا همان استاندارد محصول باشد دوباره سبب بروز یک حادثه تلخ و دلخراش در کشور عزیزمان شد .

خیلی از خریداران دیگ بخار خشکشویی ها به دنبال خرید محصولات غیر استاندارد و کارگاهی ساز بخار می روند و به عواقب احتمالی نظیر این خبر توجهی ندارند و در نتیجه جان ومال خود و دیگران را به خطر می اندازند

به این خبر از خبرگزاری فارس توجه کنید(در این خبر اسمی از سازنده دیگ بخار ذکر نشده است و یقیناً از محصولات غیر استاندارد کارگاهی می باشد):

کد خبر: ۲۰۲۴۹۴۶
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۱/۱۲ – ۱۶:۴۰

 

انفجار دیگ بخار در پارس آباد ۱۵ کشته و زخمی برجا گذاشت

پارس آباد – خبرگزاری مهر: دقایقی پیش انفجار ديگ بخار خشكشويي در شهرستان پارس آباد بیش از ۱۵ کشته و زخمی برجا گذاشت.

به گزارش خبرنگار مهر، در این انفجار که در یک مغازه خشکشویی واقع در خیابان اصلی این شهرستان اتفاق افتاد و از شدت بسیار بالایی برخوردار بود، دست کم يك نفر کشته و سه نفر ديگر نيز به شدت زخمي شدند.

علاوه بر این بیش از ۱۱ نفر نیز در اثر شدت این انفجار با مصدومیت سطحی مواجه شد که با حضور نیروهای امدادی و یا با ارسال به مراکز درمانی به صورت سرپایی مداوا شدند.

معاون فرماندار شهرستان پارس آباد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بر اثر این انفجار يك نفر كه به شدت جراحت داشت با وجود تلاش تیم پزشکی جان خود را از دست داد، تعدادی از شهروندان نیز مجروح شدند.

احدزاده با بیان اینکه علت این حادثه هنوز اعلام نشده است، تاکید کرد: تحقيقات درباره علت اين حادثه آغاز شده و بزودی اعلام خواهد گردید.

وی با اشاره به خسارت مادی وارد شده ناشی از این انفجار تصریح کرد: انفجار دیگ بخار این مغازه را تقریبا با تخریب مواجه کرده و خساراتی را نیز به ساختمان های اطراف آن وارد کرده است.

خسارات مالی

معاون فرماندار پارس آباد میزان اولیه خسارت وارده در این حادثه را بالغ بر یک میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: هفت باب مغازه اطراف این خشکشویی براساس برآوردهای اولیه حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد خسارت دیده اند.

حال به نظر شما کمی دقت در خرید یک محصول با کیفیت و استاندارد و پرداخت کمی هزینه بیشتر عاقلانه تر نیست؟

و جالب اینکه اولین مقصر در صورتی که زنده بماند خود خریدار دیگ بخار غیر استاندارد است!

به امید اینکه دیگر شاهد این حوادث ناگوار نباشیم

مطالب مرتبط :

دو خبر دیگر از انفجار دیگ بخار غیر استاندارد در سال ۱۳۸۶

مرگ کارگر در اثر انفجار دیگ بخار در سال ۱۳۹۱

انفجار دیگ بخار غیر استاندارد در بهشهر سال ۱۳۸۷