حادثه ناگوار انفجار دیگ بخار در شیراز جان دو نفر را گرفت

انفجار دیگ بخار در شیراز

انفجار دیگ بخار در شیراز

تلفات انفجار تلخ دیگ بخار در شهرک صنعتی شیراز به ۲ تن رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سرویس خبری آتشنشانی شیراز صبح روز ۱۴ بهمن در یک کارخانه فوم‌سازی دیگ بخار غیراستاندارد به دلایل نامعلوم منفجر شد و بر اثر این اتفاق متاسفانه سقف و دیوارهای این کارخانه بطور کامل تخریب شده و کارکنان زیر آوار ماندند.

تا این لحظه متاسفانه انفجار دیگ بخار در شیراز ۲ کشته و ۵ مصدوم داشته که ۲ نفر از مصدومان به سرعت به بیمارستان انتقال داده شدند.

در این انفجار ساختمان کارخانه دچار ۷۰ درصد تخریب و واحدهای اطراف آن نیز ۲۰ درصد دچار آسیب دیده اند.

انفجار دیگ بخار در شیراز

انفجار دیگ بخار در شیراز

سرهنگ دلاورالقاصی مهر، رئیس پلیس شهرستان شیراز طی مصاحبه ای عنوان کرد: بعد از اعلام انفجار دیگ بخار واقع در شهرک صنعتی، توسط مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰، ماموران کلانتری ۴۰ سلطان آباد به سرعت  به محل حادثه اعزام شدند تا جوانب مسئله بازرسی شود.

انفجار دیگ بخار در شیراز

رئیس پلیس شهرستان شیراز اضافه کرد: بعد از تحقیقات اولیه مشخص شد یک دیگ بخار غیر استاندارد در یک کارخانه فوم سازی به دلایل نامشخصی منفجر شده است که طی این حادثه متاسفانه  دو نفرجان خود را از دست دادند و مصدومان به بیمارستان منتقل شده اند.

سرهنگ دلاورالقاصی مهر، به لزوم آموزش صحیح و مداوم کارکنانی که با دیگ های بخار کار می کنند اشاره کرد و تصریح نمود: برای جلوگیری از تکرار همچین حوادث تلخی، اپراتورهای دیگ بخار که توسط افراد صلاحیت دار و بطور صحیح آموزش ندیده اند نباید در قسمتهای حساس به کار گیری شوند.

وی در پایان گفت: علت این حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی در دست بررسی است.