دیگ بخار ارزان +راهنمایی مناسب برای صرفه‌جویی در هزینه خرید بویلر

خرید دیگ بخار یک سرمایه گذاری بزرگ برای هر شرکت ، سازمان و یا حتی محل مسکونی می باشد . از آنجاییکه استفاده از  دیگ بخار استاندارد نقش مهمی در حفظ امنیت و سلامت شما دارد خرید آن باید با دقت کامل انجام شود . اما چطور شما می توانید یک دیگ بخار ارزان با بالاترین کیفیت پیدا کنید ؟ و چگونه می توانید از بین گزینه های موجود بهترین دیگ بخار را انتخاب نمایید؟ مطالعه این مقاله می تواند به شما در این زمینه کمک نماید:

برآورد هزینه های یک دیگ بخار

اگر بدانید واقعا چه چیزی می خواهید پیدا کردن دیگ بخار ارزان قیمت خیلی آسان‌تر خواهد شد.در هنگام انتخاب دیگ بخار شما قطعا چندین گزینه دارید و باید در مورد نوع دیگ، ظرفیت ، نام تجاری و مدل آن تصمیم بگیرید. به این ترتیب قیمت های متنوعی خواهید داشت به همین دلیل در هنگام ارائه قیمت دیگ بخار بصورت کلی یک قیمت متوسط ارائه خواهد شد و در هنگام خرید با دریافت اطلاعات فنی کامل قیمت دیگ بخار اعلام میگردد.

چگونه دیگ بخار ارزان خرید کنیم

به سادگی از شرکت های مختلف ارائه کننده دیگ بخار درخواست قیمت نمایید . معمولا در کاتالوگ محصولات هر شرکت مزایای محصولاتشان به همراه قیمت هر محصول  درج شده به این ترتیب شما می توانید براحتی آنها را با هم مقایسه نمایید.

در هنگام بررسی شرکت های مختلف حتما به معتبر بودن مدارک آنها و استاندارد محصولات تولیدی دقت نمایید. توجه داشته باشید شرکتهای معتبر تولیدکننده بدلیل استفاده از نیروی تحصیلکرده و متخصص ، رعایت نکان ایمنی و استاندارد و انجام بازرسی های معتبر معمولا هزینه های ساخت بالاتری دارند .

پس در هنگام خرید دستگاهی مانند بویلر که باید ها و نبایدهای ایمنی دارد نباید تنها به هزینه خرید آن توجه نمود بلکه باید با برآورد سود و هزینه خرید یک دستگاه در نهایت یکی از گزینه های موجود را انتخاب کرد. توجه به رزومه کاری شرکت تولید کننده میتواند دیدگاه خوبی در این رابطه به شما بدهد.

۴ نکته برای صرفه جویی در هزینه دیگ بخار

راه های زیادی برای یافتن دیگ بخار ارازان قیمت وجود دارد. در این مقاله ۵ نکته که برای کاهش هزینه ها می توانید در هنگام خرید دیگ بخار در نظر بگیرید اشاره شده است.

۱- اطمینان حاصل کنید که چه دستگاهی نیاز دارید.

 با توجه به سوخت مصرفی و نوع استفاده از بویلر به راحتی می توانید در این مورد تصمیم بگیرید.

اگر به شبکه گاز دسترسی دارد بهترین کار انتخاب بویلر گازسوز است . با این حال ممکن است بخواهید به یک سوخت دیگر مثل برق یا انواع سوخت های فسیلی دسترسی داشته باشید (دستگاه دوگانه سوز) این باعث افزایش قیمت بویلر خواهد شد.

۲- مشخص کردن اندازه مناسب بویلر

ظرفیت خروجی دیگ بخاریک عامل مهم در زمان تصمیم گیری برای خرید آن است. برای مصارف سنگین تر حتما خروجی بالاتری مورد نیاز است . در مصارف حرارتی مخصوصا منازل مسکونی اگر دیگ بخار کوچکتر از حد مورد نیاز باشد باعث می شود همه رادیاتورهای شما به اندازه کافی گرم نشوند و در نتیجه بعضی قسمتها سرد و خاموش خواهد بود . برای جبران این کمبود نیاز به استفاده از یک دیگ بخار دوم در کنار بویلر اصلی یا ارتقاء ظرفیت دیگ بخار اولیه است. واضح است که هر دو این کارها بسیار پر هزینه می باشد.

از طرف دیگ دیگ بزرگتر از حد نیاز باعث وارد آمدن فشارهای غیر ضروری در سیستم شما خواهد شد. هزینه تعمیرات ، نگهداری و بازرسی بالاتر خواهد شد. همچنین بویلر بزرگتر گرمای بیشتر از حد نیاز ایجاد خواهد کرد که فقط باعث هدر رفتن انرژی بصورت سرسام آور و تخریب بیشتر بویلر خواهد شد. برای کاهش هزینه ها از اندازه مناسب استفاده نمایید.

۳-انجام بررسی لازم در مورد کارائی دیگ بخار

با وجود اینکه دیگ بخار ارزان قیمت در ابتدا ممکن است بهترین گزینه به نظر برسد اما باید در نظر داشته باشید که قیمت پایین لزوما به معنی بهترین انتخاب نخواهد بود به عنوان مثال ممکن است یک مدل گران تر باشد اما نرخ مصرف انرژی بهتری داشته باشد.

با در نظر گرفتن این مورد و مصرف سوخت کمتر در بلند مدت و صرفه جویی بیشتری در هزینه ها خواهید داشت. این پس انداز دراز مدت هزینه های اولیه بالاتر را جبران خواهد نمود . بهتر است در زمان خرید بویلر این نکته را در نظر داشته باشید.

۴- خرید دیگ بخار استاندارد

در هنگام انتخاب دیگ بخار توجه داشته باشید که داشتن استاندارد برای هرنوع مخزن تحت فشاری الزامی است و در صورت خرید دستگاه بدون نشان استاندارد و بروز هرگونه مشکل مسئولیت آن بر عهده خریدار نیز خواهد بود . پس در موقع خرید دیگ بخار حتما به این مورد توجه نمایید.

دریافت نشان استاندارد برای یک محصول یک پروسه هزینه بر است پس طبیعی است که قیمت دیگ بخار استاندارد بیشتر از نمونه های بدون نشان استاندارد می باشد.