انفجار دیگ بخار غیراستاندارد – بزرگداشت روز آتش نشان

دیگ بخار غیراستاندارد

انفجار دیگ بخار در شیراز دو کشته بر جای گذاشت

دیگ بخار غیراستاندارد ، علت انفجار در شهرک صنعتی

منفجرشدن بویلر بخار در کارخانه یخ سازی

تصاویر حادثه دیگ بخار بهشهر

انفجار دیگ بخار در شهرک صنعتی / ۷ نفر کشته و مصدوم شدند

هریک از این جملات تیتر سایت های مشهور خبری است که متاسفانه بدلیل عدم رعایت نکات فنی و سوء استفاده عده ای، هرچند وقت یکبار شاهد نمایش آنها در تیتر اخبار هستیم . در اغلب موارد پشت پرده حوادث مرتبط با دیگ بخار غیراستاندارد یک سهل انگاری یا سوء استفاده نهفته است .

انفجار دیگ بخار

انفجار دیگ بخار در شیراز

عده ای برای سود بیشتر کالای غیر استاندارد تولید می کنند یا خریدارانی که بخاطر پرداخت پول کمتر اقدام به خریداری آن دسته محصولات کم کیفیت میکنند و در نهایت کاربرانی که از وسیله پر خطر به درستی استفاده ننموده اند. همه این افراد در بروز حوادث اینچنین سهیم هستند .

تولید دیگ بخار غیراستاندارد

در حوزه فعالیت گروه مشهد بویلر که تولید و فروش دیگ بخار و دیگر مخازن تحت فشار حرارتی می باشد متاسفانه تولید کنندگانی هستند که اقدام به ساخت این دستگاه بصورت کارگاهی و بدون در نظر گرفتن نکات فنی می نمایند .هر چند استفاده از دیگ بخار غیر استاندارد ممکن است در ابتدا سود ظاهری نصیب تولید کننده و هزینه کمتری برای خریدار داشته باشد اما در اغلب مواقع نتایج تاسف آوری دارد.

کلیه مراحل ساخت دیگ بخار استاندارد باید زیر نظر بازرس فنی اداره استاندارد و با رعایت کلیه اصول ساخت باشد. در غیر اینصورت دستگاه بدون پلاک بازرسی و نشان استاندارد ساخته شده و به بازار عرضه می شود.و مسلم است که استفاده از این بویلر بخار غیر استاندارد چقدر میتواند خطرناک باشد.

لازم است صنعتکاران محترم برای حفظ جان پرسنل شرکت خود و همچنین برای جلوگیری از بروز حوادث آتش سوزی و رعایت حال آتشنشانان زحمت کش در هنگام خرید دستگاه بویلر مورد نیاز به پلاک و نشان استاندارد آن توجه نمایند و از خرید دیگ بخار و هرگونه تجهیزات غیر استاندارد از سازندگان غیر مجاز جلوگیری نمایند .

بزرگداشت روز آتش نشان

در این بین زحمت کشانی هستند که با در دست گرفتن جانشان همواره در تلاش و تکاپو برای حفظ امنیت بیشتر مردم هستند .آتش نشانی تنها شغل نیست یک عشق است مردانی بی ادعا که بدون در نظر گرفتن منافع مادی با بذل جان خود در حفظ امنیت هم نوعان خود تلاش می کنند.

بزرگداشت روز آتش نشان

انفجار دیگ بخار در خیابان ولیعصر

امروز و در سالروز بزرگداشت آتش نشانی یاد و خاطره همه عزیزان آتش نشان که در حوادث اینچنین جان عزیز خود را از دست دادند یا دچار مجروحیت شدند را گرامی میداریم.