انتخاب ديگ بخار لوله آتشی – قسمت دوم

دیگ لوله – آتشی چیست ؟

این دیگ و بویلر ها به اشكال عمودی و اكثرا افقی ساخته می شوند، گرچه پیشرفتهای اخیر احتراق در بسترهای سیال باعث استقبال از دیگ های عمودی به خاطر فضای كافی بالای بستر احتراق موجود در كوره شده است . یكی از عوامل محدود كننده ظرفیت دیگ های عمودی به ۳٫۵ mw محدودیت فضای آزاد شدن بخار (در مخزن بخار) است. عامل دیگر مساله قرار دادن سطوح داغ در درون یك پوسته عمودی است.

نمونه ای از دیگ لوله – آتشی افقی در شكل ۲-۱ نشان داده شده است.

انتخاب ديگ بخار لوله آتشی - قسمت دوم

این دیگ بخار شامل كوره افقی با قطر ۰٫۵ m تا ۱٫۸m بسته به ظرفیت تولید آن است . برای ظرفیتهای بالاتر از ۱۰mw (با سوخت نفت یا گاز) و ۶mw (با سوخت زغال) دو كوره مجاور هم در نظر گرفته شده است.

دیگهای لوله – آتشی را به صورت از قبل طراحی شده در ظرفیتهای استاندارد می سازند. ولی در موارد ویژه دیگهای خاص نیز ساخته می شوند. چون تمامی سطوح انتقال حرارت، از جمله مخزن آب و مخزن بخار، همه بایستی در یك پوسته (SHELL) قرار گیرند، حج پوسته نسبت به ظرفیت كلی دیگ نسبتا بزرگ است ، كه امكان جواب گویی تولید فوق العاده بخار را در ساعات اوج مصرف فراهم می سازد. در واقع می توان با افزایش فوق العاده ظرفیت پوسته، سطوح حرارتی زیادتری را در آن جای داد و این امر اساس دیگ های ذخیره حرارتی را تشكیل می دهد).

محدودیت دیگ لوله – آتشی

اندازه و ظرفیت

در انگلستان حمل بار در جاده ها محدود به عرض ۴٫۳m می شود، كه البته این امر بستگی به وضعیت مسیر انتخاب شده دارد . این محدودیت باعث محدود شدن طراحی ظرفیت تولیدی به ۲۰mw (سوختهای نفت یا گاز) و ۱۲mw (سوخت زغال) برای هر دیگ لوله – آتشی گردیده است . برای قرار دادهای خاص، می توان تسهیلات ویژه ای از اداره كل ترابری در اعمال محدودیتها كسب كرد.

فشار

كوره استوانه ای شكل دیگ لوله – آتشی در معرض متلاشی شدن و در هم پیچیده شدن بر اثر فشارهای خارجی وارده بر آن است . افزایش ضخامت دیواره ی كوره باعث افزایش حرارتی ناشی از شیب حرارتی دو ظرف فلزی می گردد.

از طرف دیگر استانداردهای ملی حداكثر ضخامت جداره كوره را ۲۲mm تعیین كرده و طبق فرمولی فشار عملی ایمن را می توان محاسبه نمود. در عمل این فشار بین ۳۰ bar برای كوره های كوچك تا ۱۸ bar برای كوره های بزرگ متغیر است. بنابراین كوره عامل اصلی محدود كننده فشار در ساخت دیگ و بویلرهای بخار لوله – آتشی به شمار می رود. از طرف دیگر كوره های (بازیافت) ضایعات حرارتی كه نیازی به كوره ندارند، برای تهیه فشارهای بالاتر كاربرد دارند. از این نوع كوره ها در دیگهای تركیبی هم استفاده می شود. (شكل ۱-۱۲)

دیگ تركیبی

سوخت

كوره دیگ لوله- آتشی به علت محدودیت اندازه خود، در به كارگیری وسایل آتشكاری به خصوص احتراق سوختهای پرحجم نظیر ضایعات نخیلات و تفاله كارخانجات نیشكر، نیز محدود هستند ولی می توان از ادوات آتشكاری احتراق سوختهای فسیلی به خوبی استفاده كرد.

بنابراین برای بالا بردن ظرفیت به میزان بالاتر از توانمندیهای شكل ۲-۲ بایستی از دیگهای تركیبی یا لوله – آبی استفاده كرد. در سایر موارد می توان از دیگهای لوله – آتشی ارزان تر و آماده نصب استفاده نمود.

امروزه تصور كلی بر این است كه دیگهای یكپارچه (پكیج) لوله – آتشی را می توان به راحتی حمل، نصب، وصل و در عرض چند روز آماده بهره برداری نمود. تمام این مراحل البته شدنی است، ولی در موارد زیادی ، موضوعاتی فرعی نظیر نیروهای كار خارجی و مقررات اداری موجب تاخیر چشمگیری می گردند، بنابراین هماهنگی بین مقاطعه كاران ضروری است.

دیگهای لوله – آتشی را می توان مجهز به داغ كننده های بخار یا اكونومایزرها یا هر دوی این وسایل نمود. از داغ كننده های بخار در موارد رساندن بخار به مصرف كننده ها در فواصل دور، یا نیروگاه های متوسط برق استفاده می شود. از اكونومایزرها امروزه در سطح وسیعی در دیگهای گازسوز استفاده می شود، ولی در احتراق سوختهای مایع نفتی و زغالی احتمالی تقطیر مواد اسیدی وجود دارد . چنین مسایلی را می توان با طراحی دقیق ، یا با اضافه كردن افزودنیهای خنثی كننده به سوخت یا به جریان هوای احتراق حل نمود. با استفاده از امكانات فوق می توان بازده دیگهای لوله – آتشی را تا حد بازده دیگهای لوله _ آبی، یعنی %۸۵ یا بالاتر (براساس ارزش حرارتی ناخالص سوخت) ارتقا داد.

دیگ های تركیبی (شكل ۱-۱۲)

در این دیگها، قسمت لوله – آتشی دیگ فاقد لوله های قطور گازهای احتراق است و این امر مشكل عمده دیگهای لوله – آتشی یعنی محدودیت فشار و ظرفیت تولیدی آن ها را بر طرف می سازد. ظرفیت دیگ (بویلر ) های تركیبی وابسته به توانایی ساخت پوسته دیگها توسط سازندگان و مقررات حمل جاده ای می باشد. حداكثر فشار بخار با دمای صفحه – لوله كنترل می شود كه این دما طبق استاندارد BS2790 مشخص شده است. در مورد احتراق سوختهای جامد، این محدودیتها تقریبا (۲۶mw (11kg s -1 در فشار ۳۲bar و دمای ۴۰۰ ºc می باشد.قطعات دیگهای تركیبی را معمولا به صورت مجزا یا مدول، به محل حمل می كنند و قطعات عمده ان شامل كوره و اجزاء دیگ لوله – آتشی است كه در كارخانه مونتاژ شده اند.

انتخاب دیگ بخار لوله آتشی – قسمت اول

منبع مطالب :كتاب تكنولوژی دیگهای بخار صنعتی تالیف David Gunn & Robert Horten و با ترجمه مهندس رفیعی پور

! کپی ممنوع * استفاده از مطالب این سایت فقط با ذكر نام منبع بلامانع می باشد * کپی ممنوع !

 

انواع دیگ های(بویلرهای) بخار مشهد بویلر انواع دیگهای(بویلرهای)روغن داغ مشهد بویلر انواع دیگ های(بویلرهای) آبگرم(آبداغ)-دیگ فولادی مشهد بویلر بخارشوی-كارواش-تجهیزات موتورخانه-روغن حرارتی-هیتر هوای گرم فیلترشنی-مبدل حرارتی-سختی گیر-موگیر و صافی-منبع كوئل دار مقاللات تخصصی بویلر(دیگ بخار)-نرم افزارهای تخصصی-استانداردهای فنی