تاریخچه دیگ بخار – قسمت سوم

دیگ شعله معکوس

ديگ شعله معكوس

تاریخچه دیگ بخار (بویلر) – قسمت سوم :

در ۱۹۳۵ شركت لینكلن در Ruston و Hornsby ساخت دیگ سه معبره جدیدی را بر اساس دیگ های سه كاناله دریایی اسكاچ به ثبت رساند.

طرح جدید مشكل صفحه لوله های مشترك را كه تحت دو اختلاف دمای زیاد قرار داشتند از طریق ایجاد صفحه لوله جداگانه برای هر یك از كانال ها، برطرف ساخت . (شكل ۱ – ۵)

دیواره های محفظه عقبی كوره با دیواره لوله – آبی مجهز شد و دیواره جلویی، خروجی گازهای كوره و ورودی گازها به سری لوله های معبر دوم را تشكیل می داد.

 

دیگ شعله معكوس

این دیواره لوله آبی در انتهای كوره دیگ (بویلر) بخار كه به نام WET_BACK نیز نامیده می شد این مزیت را داشت كه سطوح عایق كاری اتلاف حرارت را تبدیل به سطوح مفید و جاذب حرارت نمود.

گازهای كوره پس از عبور از جلوی دیگ بخار، در محفظه دود مقابل دیگ بخار، تغییر جهت داده و از طریق سری لوله های كانال سوم به قسمت عقبی دیگ وارد می شود. این سری لوله به صفحه لوله جداگانه ای در عقب دیگ بخار، متصل می گردند.

صفحه لوله جلویی دیگ بخار، سری لوله های كانال دوم و ورودیهای كانال سوم را در خود جای داده كه بدین طریق مشكل اختلاف دما وجود ندارد زیرا دمای گازهای خروجی كانال دوم و ورودی كانل سوم تقریبا یكسان هستند. این ساختار جدید دیگ بخار امروزه در همه جا رواج دارد.

دیگ بخار پکیج

پیشرفت عمده دیگری نیز در آمریكا صورت گرفت. در زمان جنگ جهانی دوم نیاز شدیدی به تامین بخار در تاسیسات جبهه ها احساس گردید و ضرروت داشت كه نصب و راه اندازی این دیگ ها در كمترین زمان انجام شود. قبل از این، پوسته دیگ بخار با قطعات آتشكاری، تلمبه ها، شیرها و دمنده های تولید كنندگان مختلف، در محل نصب، تجهیز می گردید ولی از این زمان به بعد دیگ بخار با همه این قطعات به صورت كامل و آماده به كار نصب می گردید. این نوع دیگ بخار را به نام پكیج یا یك پارچه می نامند و شامل دی با همه این قطعات به صورت كامل و آماده به كار نصب می گردید.

این نوع دیگ (بویلر‌) بخار را به نام پكیج یا یك پارچه می نامند و شامل دیگ بخار اسكاچ سه معبره و dry-back است كه بر روی یك پایه نصب شده است. پس از جنگ، این نوع دیگ های یكپارچه عمومیت یافتند و جزء دیگ های با ظرفیت بسیار بالای لوله – آتشی، سایر دیگ ها را از این نوع ساختند.

مطابق شكل ۱-۶ این دیگ ها را به صورت كامل با همه قطعات كمكی، پس از مونتاژ و آزمایش در كارخانه، آماده به كار حمل می نمایند. این دیگ ها عموماً سه كاناله و از نوع wet-back می باشند.

دیگ شعله معکوس

دیگ های كوچكتر، مخصوص دیگ های آب گرم كن را از نوع دیگ شعله معکوس می سازند. كوره این دیگها فقط در یك طرف باز است و شعله مشعل در مركز كوره به سمت عقب كوره كه بسته است می تابد. گازهای حاصل از احتراق به صورت متحدالمركز (concentric) در اطراف شعله به عقب برمی گردند(شكل ۱-۷). تنها كانال لوله های این كوره نیز به طور متحدالمركز در اطراف كوره قرار گرفته است . چون این دیگ فقط یك كانال دارد، وسایلی جهت تشدید اغتشاش گازهای گرم در نظر گرفته شده كه باعث افزایش انتقال حرارت و كاهش دمای گازهای خروجی می شوند.

ناحیه انتهایی كوره عملاً به علت بسته بودن آن و بالا بودن فشار، از نظر جریان گاز ها راكد و غیر فعال است. قابل ذكر است كه طراحی مشعل به نحوی است كه ایجاد شعله ای بلند ، باریك و نفوذی می نماید. شعله ای كوتاه و چتری باعث كشیده شدن توسط گازهای گرم خروجی و ادامه احتراق در لوله های دیگ بخار است كه منجر به افزایش دمای فلز در این نواحی می گردد.

مقایسه ابعاد دیگ لانكاشیر و دیگ جدید

 

شكل ۱-۸ مقایسه ای از اندازه های دیگ بخار لانكاشیر و دیگ بخار مدرن امروزی را برای ظرفیت یكسان ۳٫۴ mw نشان می دهد.

بازده دیگ بخار لانكاشیر بر اساس ارزش گرمایی ناخالص سوخت و در شرایط مطلوب ۶۵% است، حال آن كه دیگ امروزی، با همان شرایط، ۸۰% بازدهی دارد. نتیجه این امر نشان دهنده حدود ۲۰% صرفه جویی در سوخت است.

تاریخچه دیگ بخار -قسمت اول

تاریخچه دیگ بخار -قسمت دوم

تاریخچه دیگ بخار -قسمت سوم

منبع مطالب :كتاب تكنولوژی دیگ های بخار صنعتی تالیف David Gunn & Robert Horten و با ترجمه مهندس رفیعی پور

! کپی ممنوع * استفاده از مطالب این سایت فقط با ذكر نام منبع بلامانع می باشد * کپی ممنوع !

انواع دیگ های(بویلرهای) بخار مشهد بویلر انواع دیگهای(بویلرهای)روغن داغ مشهد بویلر انواع دیگ های(بویلرهای) آبگرم(آبداغ)-دیگ فولادی مشهد بویلر بخارشوی-كارواش-تجهیزات موتورخانه-روغن حرارتی-هیتر هوای گرم فیلترشنی-مبدل حرارتی-سختی گیر-موگیر و صافی-منبع كوئل دار مقاللات تخصصی بویلر(دیگ بخار)-نرم افزارهای تخصصی-استانداردهای فنی