بازرسی ، نگهداری و ايمنی ديگ بخار – قسمت دوم

قوانین بازرسی دیگ بخار

سختگیری بیشتر در قوانین بازرسی دیگ بخار :

قوانین بازرسی دیگ بخار در ایالات متحده سخت گیرانه تر شده اند. به عنوان مثال، در حال حاضر این قوانین در شهر نیویورک مالکین دیگ های کم فشار را ملزم می کنند که یک پیمانکار مجاز تعمیر دیگ بخار را به کار بگمارند تا ظرف ۴۵ روز عیوب یافت شده طی بازرسی را اصلاح کرده و گواهی مکتوبی از اصلاحات را تهیه کند.

inspect_weld.jpg

سپس دیگ بخار باید توسط یک بازرس معتمد مجدداً معاینه و بازرسی شود تا تأیید کند که عیوب دیگ اصلاح شده اند.

WebsitePic-021.jpg

بعد از اتمام بازرسی مجدد، مالک دیگ بخار باید تأییدیه اصلاحات که به امضای بازرس معتمد رسیده و بر مقبولیت دیگ بخار گواهی می دهد را به مراجع قانونی تقدیم کند.

قصور در پیروی از این قوانین می تواند سالانه تا ۱۰۰۰ دلار جریمه برای مالک هر دیگ را در پی داشته باشد.

پیش از این جرائمی برای اهمال در اصلاح نواقص در نظر گرفته نمی شد جرائم فقط برای نداشتن بازرسی منظور می شدند.

افزایش بازرسی های عقب افتاده :

inspect_boiler.jpg

مشکل بازرسی های عقب افتاده در سراسر آمریکا شایع شده و رو به فزونی است. به عنوان مثال ،طی پاییز ۲۰۰۸ گزارش شد که دپارتمان امور نظارتی و مصرف کنندگان شهر واشنگتن در یازرسی و تایید هزاران دیگ بخار درساختمان های منطقه تحت پوشش خود قصور کرده بوده و سازمان آتش نشانی منطقه به ۱۱۹ مورد حادثه دیگ طی دو سال گذشته واکنش نشان داده بود.

این موسسه که دچار کمبود کارمند بود، بعضی از دیگ های بخار تجاری را با وجود مشکلاتی که توسط بازرسین بیمه شناسایی و ذکر شدند،به عنوان ایمن تایید کرده بود مشکلاتی از قبیل شیرهای اطمینان نشتی دار، تجمع قابل توجه موادمعدنی و شیرهای اطمینان غیرفعال.

این بخش بازرسی های تجاری، کارخود را از طریق بازبینی های فردی یا تایید بازرسی های شرکت بیمه انجام می دهد.

اما این سازمان به علت کمبود بازرسین دیگ، توجه خود را به مدارس، ایستگاه های پلیس و کتابخانه ها معطوف کرده بود و لذا بسیاری از دیگ های تجاری بازرسی نشدند و صحت بازرسی های خصوصی نیز مورد تایید قرار نگرفتند.

بازرسی،نگهداری و ایمنی دیگ بخار – قسمت اول

بازرسی،نگهداری و ایمنی دیگ بخار – قسمت دوم

بازرسی،نگهداری و ایمنی دیگ بخار – قسمت سوم

بازرسی،نگهداری و ایمنی دیگ بخار – قسمت چهارم

بازرسی،نگهداری و ایمنی دیگ بخار – قسمت پنجم

! کپی ممنوع * استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر نام منبع بلامانع می باشد * کپی ممنوع !

 

انواع دیگ های(بویلرهای) بخار مشهد بویلر انواع دیگهای(بویلرهای)روغن داغ مشهد بویلر انواع دیگ های(بویلرهای) آبگرم(آبداغ)-دیگ فولادی مشهد بویلر بخارشوی-کارواش-تجهیزات موتورخانه-روغن حرارتی-هیتر هوای گرم فیلترشنی-مبدل حرارتی-سختی گیر-موگیر و صافی-منبع کوئل دار مقاللات تخصصی بویلر(دیگ بخار)-نرم افزارهای تخصصی-استانداردهای فنی