انتخاب ديگ بخار لوله آبی (واتر تيوب) -قسمت اول

دیگ بخار لوله آبی (واتر تیوب ) :

این دیگهای بخار لوله آبی از نوع تک مخزنی یا چند مخزنی می باشند. انعطاف پذیری در طراحی دیگ های لوله – آبی منجر به ساخت مخزنها و سطوح حرارتی متنوع در سطح جهان شده است. در این قسمت به معرفی متداول ترین آنها می پردازیم. امروزه بیشتر تولید کنندگان علاقمند به ساخت دیگهای بخار دو مخزنی یا تک مخزنی می باشند.

دیگ بخار واتر تیوب چند مخزنی :

از دو یا چند مخزن به منظور قراردادن دسته تیوب های به هم چسبیده و تشکیل ناحیه تبخیر کنوکسیون استفاده می شود. در این ناحیه، سطوح حرارتی ایجاد شده، باعث بازیافت بخشی از حرارت گازهای حاصل از احتراق می شوند. در شکل ۲-۳ نوع دومخزنی با سوخت زغال نشان داده شده است.

انتخاب دیگ بخار لوله آبی

در ساخت این دیگ های بخار از شیوه اتصال انبساط لوله به مخزن استفاده شده است (شکل ۲-۴ / الف). در این شیوه لوله از طریق سوراخی که قطرش کمی از قطر لوله زیادتر است، وارد مخزن می شود.

دیگهای اقتصادی

سپس با استفاده از غلطکهای داخلی، قطر داخلی لوله را گشادتر می کنند و بدین طریق لوله و مخزن به شیوه فلز به فلز کاملا به همدیگر فشرده و (آب بندی) می شوند. برای حصول اطمینان از محکم بودن لوله، عمل انبساط لوله تا کاهش %۱۰-۵ ضخامت دیواره لوله ادامه پیدا می کند. دیگ هایی که از این شیوه اتصال استفاده می کنند، به علت اشکال آب بندی لوله ها در فشارهای بالا، فشارشان زیر ۱۰۰bar است.

در فشارهای بالاتر، در سوراخ بدنه ی مخزن، شیاری ایجاد می کند. در نتیجه لوله هنگام منبسط شدن به داخل این شیار نیز کشیده می شود و مقاومت بیشتری در برابر نیروی کشش خارجی پیدا می کند. سر انتهایی لوله ها را بنابر طراحی دیگ بخار و استانداردهای مربوطه، گرد یا اریب می سازند. (شکل ۲-۴ / الف)

بخار داغ با درجه سوپر هیت بالا و فشار زیاد

در مواردی که بخار داغ با درجه سوپر هیت بالا و فشار زیاد مورد نیاز باشد، دسته لوله های ناحیه کنوکسیون کارایی چندانی ندارد. زیرا قسمت عمده حرارت گازها در داغ کننده های بخار جذب شده، و گازهای خروجی از این قسمت، با دمای پایین، به لوله های ناحیه کنوکسیون که به علت بالا بودن فشار، اب با دمای اشباع در آنها جریان دارد، وارد می شود . عوامل فوق باعث می شود که در مقایسه با دیگ های با فشار پایین، انتقال حرارت کمتری در این ناحیه صورت گیرد.

علاوه بر این در دیگ های با فشار بالا، اغلب لازم می شود که به منظور تامین ضخامت لازم پوسته دیگ، فاصله بین لوله ها را افزایش داد. این امر موجب می شود تعداد لوله ها و در نتیجه سرعت گازها و سطوح انتقال حرارت نیز کاهش یابد .

تنش حلقه ای در بویلر بخار لوله – آبی

در دیگ و بویلر بخار لوله – آبی که دارای سوراخهای متعدد جهت لوله ها است، مقدار تنش حلقه ای به این صورت است: f=(P×D)/[2T×(p-d)/p

که در آن: فشار طراحی شده دیگ P – قطر مخزن D – فاصله مرکز به مرکز لوله در طول مخزن (شکل ۲-۴ / الف) p

قطر سوراخ در مخزن d –

ارتباط فلز موجود مخزن با تحمل تنش میان ردیف سوراخ p-d/p لوله ها در طول مخزن ملاحظه می گردد که با افزایش فشار P، با فرض ثابت ماندن f، ضخامت مخزن بایستی افزایش یابد، مگر این که مقدار p-d افزایش یابد. بازده پیوندی را می توان با افزایش فاصله گام لوله ها (p) یا کاهش قطر لوله ها (d)، افزایش داد.

در دیگ های فشار بسیار بالا، اتصال لوله ها به مخزن توسط جوشکاری گلوییهای قوی (Stub) به لوله ها و مخزن صورت می گیرد (شکل ۲-۴ / ب) تا جبران تمام یا قسمتی از فلز خارج شده ناشی از سوراخها را بنماید. با این عمل چنانچه تمام اصول استانداردهای لازم را رعایت شده باشد، مقاومت پیوندی به %۱۰۰ می رسد.

منبع مطالب :کتاب تکنولوژی دیگهای بخار صنعتی تالیف David Gunn & Robert Horten و با ترجمه مهندس رفیعی پور

! کپی ممنوع * استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر نام منبع بلامانع می باشد * کپی ممنوع !

انواع دیگ های(بویلرهای) بخار مشهد بویلر انواع دیگهای(بویلرهای)روغن داغ مشهد بویلر انواع دیگ های(بویلرهای) آبگرم(آبداغ)-دیگ فولادی مشهد بویلر بخارشوی-کارواش-تجهیزات موتورخانه-روغن حرارتی-هیتر هوای گرم فیلترشنی-مبدل حرارتی-سختی گیر-موگیر و صافی-منبع کوئل دار مقاللات تخصصی بویلر(دیگ بخار)-نرم افزارهای تخصصی-استانداردهای فنی